Gjykata mbron Luftar Reçin, dëshmia e tij vuri nën akuzë Shullazin, Lulzim Berisha dhe të tjerët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gjykata mbron Luftar Reçin, dëshmia e tij vuri nën akuzë Shullazin, Lulzim Berisha dhe të tjerët

Gjykata rrëzoi sot kërkesat e Emiljano Shullazit, Lulzim Berishës dhe 5 të pandehurve të tjerë, për pavlefshmëri të dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Luftar Reçi.

 

Ky i fundit ka rrëfyer se personat e mësipërm janë autorët e vrasjes së dy biznesmenëve, Vajdin Lame e Klodian Saliu, në vitin 2005.

 

Advertisement

Avokatët pretenduan se këto deklarime nuk mund të merren për bazë, pasi Luftar Reçi vuan nga mitomania, apo sindroma e mashtrimit patologjik.

 

Por, gjykata arsyetoi se deklaratat e tij janë konform me dëshmitë e tjera që janë marrë nga hetuesit.

 

Advertisement

Vajdin Lame u vra me shpërthim të telekomanduar në pallatin ku banonte, ndërsa Klodian Saliu u ekzekutua pak ditë më vonë në autostradën Tiranë-Durrës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy