Bëni Like Struga.info në Facebook


“Golf-i” përplaset me murin e banesës e më pas me barrierën mbrojtëse/ Shpëton mrekullisht shoferi në Korçë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Golf-i” përplaset me murin e banesës e më pas me barrierën mbrojtëse/ Shpëton mrekullisht shoferi në Korçë

Aksident në aksin rrugor Maliq-Korçë.

 

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Lumalas ku një mjet tip “Golf” është përplasur me murin e një banese në anë të rrugës e më pas me barrierat mbrojtëse. Për fatin e mirë nuk ka pasur të plagosur  pasi drejtuesi i mjetit dhe një pasagjer që udhëtonte me të në mjet nuk kanë pësuar lëndime.

 

Advertisement

Sipas policisë mjeti ka qënë duke ardhur nga Liboniku në drejtim të Korçës dhe në momentin e aksidentit ka kryer një manovër të gabuar duke sjellë edhe përplasjen e fortë.

 

Gjithnjë sipas policisë drejtuesi i mjetit në ato momente ka qënë duke lëvizur me shpejtësi tej normave të lejuara në kushte kur kishte reshje shiu dhe asfalti ishte i lagur.

 

Advertisement

Policia po heton për shkaqet e këtij aksidenti që për fatin e mirë nuk ka pasur problem për të dy personat që ndodheni në mjet në atë moment.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy