Greqia hapet për turistët shqiptarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këtë sezon turistik, shqiptarët që duan të pushojnë në Greqinë fqinje, nuk do të kenë pengesë ta bëjnë diçka të tillë.

Greqia do të jetë e hapur për turistët shqiptarë, me detyrimin për të zbatuar vetëm protokollet shëndetësore anti-COVID.

Advertisement

Lajmi u dha nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi pas një takimi që pati me homologun grek Haris Theocharis.

“Homologu grek, Ministri i Turizmit, Haris Theocharis garantoi lëvizjen e lirë në kufi, në zbatim të protokolleve shëndetësore anticovid. Kjo, për t’i dhënë frymë dhe mundësi rimëkëmbje turizmi.#unërrinëshqipëri #pushoshqip #smilealbania”, tha Blendi Klosi në “Twitter”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy