Greva e kontrollorëve bllokon fluturimet/ FNSH dhe ushtria zbarkojnë në Rinas

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Greva e kontrollorëve bllokon fluturimet/ FNSH dhe ushtria zbarkojnë në Rinas

Pas grevës së kontrollorëve, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit

Hapësira ajrore shqiptare u mbyll këtë të mërkurë, pasi kontrrollorët  firmosën kontratën e paaftësisë në punë, duke shkaktuar rrjedhimisht dhe pezullimin e fluturimeve nga Rinasi.

Avokati i grevistëve tha se punonjësit po zbatojnë një pikë të kontratës dhe askush nuk mund t’i kërcënojë me ndjekje penale, ndërsa ka hedhur poshtë akuzat për përdorim politik të situatës së krijuar në aeroport.

Për situtën e krijuar, kryeministri Edi Rama ka fajësuar Sali Berishën dhe Ilir Metën, për ët cilët tha se po tentojnë të rrëzojnë shtetin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy