Grupi i PS “rrëzon” komisionin hetimor “Becceti”, votë pro hetimit të zgjedhjeve dhe Inceneratorëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Grupi i PS “rrëzon” komisionin hetimor “Becceti”, votë pro hetimit të zgjedhjeve dhe Inceneratorëve

Grupi Parlamentar i PS pritet të votojë kundër ngritjes së komisionit hetimor “Becceti” në seancën parlamentare të ditës së enjte.

Ky është vendimi që ka marrë grupi i PS në mbledhjen e zhvilluar këtë të hënë.

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se grupi i PS do të kërkojë riformulim të objektit të hetimit.

Ndërkohë për komisionet e tjera hetimore që PD ka kërkuar të ngrihen, ajo për hetimin e zgjedhjeve të 25 prillit dhe Inceneratoret, grupi parlamentar i PS do të votojë pro ngritjes së tyre.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy