“Hajdut, hajdut”/ Arben Ahmetaj sulmohet nga aktivistët e “Lëvizja Bashkë”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Hajdut, hajdut”/ Arben Ahmetaj sulmohet nga aktivistët e “Lëvizja Bashkë”

Aktivistët e “Lëvizjes Bashkë” kanë pritur në hyrje të kuvendit deputetët dhe ministrat, të cilët këtë të enjte pritet të votojnë pro rritjes së pagave, duke nisur nga vetja.

 

Në hyrje të Parlamentit është shfaqur edhe ish.zëvëndëskryeministri, Arben Ahmetaj, i cili është përballur me protestuesit.

 

Advertisement

Këta të fundit e kanë pritur me thirrjet “hajdut”, ndrësa i kanë hedhur para të falsifikuara duke e ndjekur deri në hyrje të Kuvendit.

 

Nga ana tjetër, Ahmetaj është përpjekur të evitojë protestuesit.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy