“Halli i Lulit është të sqarojë nëse ka 4 apo 5 vila”/ PD i përgjigjet Veliajt: S’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në SPAK

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Halli i Lulit është të sqarojë nëse ka 4 apo 5 vila”/ PD i përgjigjet Veliajt: S’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në SPAK

Deputetja e PD, Ina Zhupa i është përgjigjur deklaratave të kreut të bashkisë Tiranë, Erion Veliaj i cili theksoi se halli i vetëm i kreut të PD Lulzim Basha është që të sqarojë në gjyq nëse ka katër apo pesë vila.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Zhupa shprehet se kreu i bashkisë së Tiranës duhet të paraqitet fizikisht në SPAK për të dëshmuar sipas saj në lidhje me shpifjet që i rëndojnë ligjërisht.

Më tej Zhupa është ndalur tek Vettingu i politikanëve ndrësa thekson sse kjo është rruga nëpërmjet të cilës çdo politikan i zgjedhur të japë llogari për pasurinë e pajustifikuar dhe lidhjet me krimin.

Advertisement

“S’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në SPAK”. Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa i përgjigjet Veliajt: Të japë llogari për shpifjet. Vettingu në politikë këput fijet e pushtetarëve me krimin

Erioni i propagandës nuk mund të cojë kasetat e tij të gatshme ne SPAK. Atje ai duhet të shfaqet live dhe të dëshmojë për shpifjet që i rëndojnë ligjërisht.

Koha e akuzave të rreme, e gënjeshtrave dhe e baltës mbi kundërshtarin duhet të marrë fund.

Advertisement

Për ta konkretizuar këtë akt duhet miratuar sa me shpejt vetingu i politikaneve në mënyrë që çdo i zgjedhur në këtë vend të japë llogari për pasurinë e pajustifikuar dhe lidhjet me krimin.

Vetëm kështu lidhjet e politikës me krimin dhe korrupsionin mund të ndahen përfundimisht dhe shqiptarët te kenë klasën politike që meritojnë”, shkruan Zhupa.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy