Historike/ PS merr Shkodrën, “kështjellën” e fundit demokrate, Benet Beci 10 mijë vota më shumë se Spahia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Historike/ PS merr Shkodrën, “kështjellën” e fundit demokrate, Benet Beci 10 mijë vota më shumë se Spahia

Shkodra eshte surpriza me e madhe e zgjedhjeve lokale te 14 Majit.

 

Benecit Beci dhe PS kane marre “keshtjellen” e fundit te demokrateve, nje goditje e forte fiks e ne “zemer” për Berishen dhe te gjithe opoziten.

 

Advertisement

Beci rezulton te kete marre 29 mije e 937 vota,  ndersa Bardh Spahia i PS 19 mije e 751 vota.

 

Diferenca prej 10 mije votash tregon nje fitore bindese te PS ne kryeqendren e veriut te vendit.

 

Advertisement

Benet Beci e ka festuar suksesin me mbeshtetesit e tij ne pallatin e sportit ne perfundim te numerimit.

 

Shkodra do te qeveriset per here te pare nga nje emer i socialisteve.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy