Holta Zaçaj në krye të Gjykatës Kushtetuese/Kim: I uroj suksese, reforma në drejtësi po ecën përpara

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Holta Zaçaj në krye të Gjykatës Kushtetuese/Kim: I uroj suksese, reforma në drejtësi po ecën përpara

Ambasadorja Yuri Kim ka uruar Holta Zaçajn, pas zgjedhjes së saj në krye të Gjykatës Kushtetuese.

 

Në një postim në Tëitter, Kim shkruan se reforma në drejtësi në Shqipëri nuk ka qenë e shpejtë apo e përsosur, por po ecën përpara.

 

Advertisement

Gjithashtu ambasadorja uroi suksese, për gjyqtarët e tjerë të cilët frocojnë intergritetin dhe pavarësin e gjykatës.

 

“Urime Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjen e kryetares së re. Holta Zaçaj është kryetarja e parë e zgjedhur qëkur Gjykata arriti të ketë trupë të plotë. I urojmë suksese asaj dhe të gjithë gjyqtarëve të tjerë teksa forcojnë integritetin dhe pavarësinë e Gjykatës.

 

Advertisement

Reforma në Drejtësi nuk ka qenë e lehtë, e shpejtë apo e përsosur, por po ecën përpara. SHBA do të vazhdojë të mbështesë fort zbatimin e plotë të reformës në drejtësi në Shqipëri”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy