Humbi jetën mes flakëve, Meta vizitë në familjen e Salës: Shpëtoi shumë jetë njerëzish

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm këtë të shtunë në banesën e Arjan Sulës, 33-vjeçari i cili humbi jetën në magazinën e një qendre tregtare, duke shpëtuar mbi 20 punonjës.

Pas ngushëllimeve, kreu i shtetit, teksa e cilëoi një ngjarje tronditëse,  u shpreh se të gjitha institucionet që nuk vepruan duhet të vendosen përpara drejtësisë.

“Këto janë ngjarje mjaft tronditëse, dhe janë ngjarje ku çdo institucion duhet të vendoset para drejtësisë, për të shpëtuar jetët e qytetarëve. Heroi i kësaj ngjarjeje nuk jeton më, falë sakrificës së tij u shpëtuan shumë jetë, ai ishte një qytetar i përgjegjshëm, një njeri i cili pranoi të lërë pas një fëmijë jetimë, që shumë familje të tjera të mos ishin viktima”, u shpreh Ilir Meta.

Meta tha se Sala është simbol i vetëmohimit dhe dashurisë për njerëzit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy