I akuzuar për fshehje pasurie/ Kalon për gjykim dosja e Shkëlzen Selimit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kalon për gjykim në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dosja në ngarkim të ish-gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Shkëlzen Selimi.

 

Ai akuzohet nga SPAK për kryerjen e veprës penale “refuzimi për deklarimin, mosdeklarimin, fshehjen te pasurise.
Selimi u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në bazë të provave për lidhje me elementë të krimit të organizuar në Fier, duke e konsideruar ish-gjyqtarin si të papërshtatshëm për vijim e ushtrimit të funksionit.

 

Advertisement

Pas vendimit të KPK, SPAK nisi hetinet dhe sekuestroi pasurinë e Selimit, trualli me sipërfaqe 432 m2 dhe karburanti 132.25 m2 në shëtitoren e Lungomares në Vlorë. Gjithashtu truall sipërfaqe 2400 m2, e përbërë nga bashkim pasurish, në Jonufër të Vlorës, në pronësi të Kujtim Selimit dhe një truall tjetër me sipërfaqe 764 m2 dhe karburant me sipërfaqe 57 m2 në rrugën Transballkanike në Vlorë, në pronësi të të afërmit të tij, Kujtim Selimi.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy