I dënuar me 7 vite burg, arrestohet 60-vjeçari i shpallur në kërkim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I dënuar me 7 vite burg, arrestohet 60-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Pogradecit ka vënë në pragma një 60-vjeçar të shpallur në kërkim. Eduart Elmasllari, 60-vjeç rezulton i dënuar me 7 vite heqje lirie. Ai akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal që kalonte në kufi emigrantë të paligjshëm.

“I dënuar me rreth 7 vjet burgim, si pjesëtar i një grupi kriminal që ndihmonte emigrantë, në mënyrë të vazhdueshme, për të kaluar ilegalisht kufirin, kapet dhe vihet në pranga 60-vjeçari”, raporton policia.

 

Ai akuzohet për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer më shumë se një herë, në formën e grupit të strukturuar kriminal.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy