“Ik, ik”, hidhet molotov drejt bashkisë, rrezikohet jeta e efektivëve (VIDEO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Ik, ik”, hidhet molotov drejt bashkisë, rrezikohet jeta e efektivëve (VIDEO)

“Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” së bashku me opozitën po zhvillojnë protestën e radhës para bashkisë së Tiranës.

Njësoj si herët e tjera protesta është shoqëruar me tensione, pasi në drejtimm të bashkisë është hedhur molotov.

Advertisement

Në një moment molotovi rrezikon jetën e efektivëve të cilët përpiqën që të fikin zjarrin.

ky është tubimi i nëntë, që bëhet kundër kryebashkiakut Erion Veliaj e për të cilin demokratët e “Rithemelimit” dhe Partia E Lirisë, kërkojnë largimin nga detyra.

Advertisement

Forca të shumta policie rrethuan godinën e bashkisë, ndërkohë që edhe sot protestuesit hodhën bomba molotov dhe sende të tjera.

“Ik, ik”, hidhet molotov drejt bashkisë, rrezikohet jeta e efektivëve (VIDEO)

Opozita e akuzon Veliajn për përfshirje në korrupsion, pas arrestimit të disa prej drejtorëve më të rëndësishëm të bashkisë, në dosjen e njohur si “5 D”./Vizionlus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy