Ishte duke kaluar rrugën/ Makina përplas 7-vjeçaren afgane në Shëngjin, shoferi shoqërohet në polici

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ishte duke kaluar rrugën/ Makina përplas 7-vjeçaren afgane në Shëngjin, shoferi shoqërohet në polici

Një vajzë 7 vjeçare, pjesë e komunitetit afgan që po jeton në Shëngjin, ka mbetur e plagosur pasi u përplas nga një automjet ndërsa po kalonte rrugën pranë hotelit ku po qëndron.

 

Ajo është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Lezhës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Advertisement

Aksidenti ndodhi në rrugën hyrëse të Shëngjinit dhe pas ngjarjes drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici dhe po merret në pyetje në lidhje me këtë aksident.

 

Ndërsa po heton edhe për shkaqet e këtij aksidenti.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy