Kanabis dhe municion luftarak/ Vihet në pranga 68-vjeçari, sekuestrohen 18 granata dore

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kanabis dhe municion luftarak/ Vihet në pranga 68-vjeçari, sekuestrohen 18 granata dore

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 68-vjeçar, të identifikuar si Gjon Marashi, i cili u kap duke kultivuar 120 bimë kanabis. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e të arrestuarit, u gjet municion luftarak, 1 automati, 31 kallëpe tritoli, 110 metër fitil zjarrpërcjellës, 18 granata dore dhe 13 ndezës të unifikuar.

 

Policia njofton se municioni luftarak shitej tek personat me precedent kriminal.

 

Advertisement

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme hetimore.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy