Kaosi në Kuvend, përjashtohet tre deputetë demokratë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kaosi në Kuvend, përjashtohet tre deputetë demokratë

Sekretariati i Etikës ka përjashtuar nga Kuvendi tre deputetë demokratë. Saimir Korreshi, Elda Hoti dhe Lindita Metaliaj janë ‘ndëshkuar’ për shkak të bllokimit të punës normale të parlamentit, në seancën plenarë të së enjtes.

 

Socialistët kërkuan përjashtimin e tyre, me argumentin se kanë shkelur rregulloren. Saimir Korreshi ndezi tymuese në parlament, duke ‘mjegulluar’ sallën e Kuvendit.

 

Advertisement

Opozita ka vijuar prej disa kohësh kaosin në kuvend dhe në Komisionet Parlamentare, si një formë proteste ndaj mazhorancës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy