Kapet me armë dhe municione/ 41-vjeçari i dënuar më parë për vjedhje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kapet me armë dhe municione/ 41-vjeçari i dënuar më parë për vjedhje

Policia e Tiranës ka arrestuar një 41-vjeçar pasi ne banesen e tij u gjetën armë dhe municione luftarake.

Në kuadër të operacionit te koduar me emrin “Hill 2”, është bërë i mundur arrestimi i Andi Malokut, banues në Vorë.

Advertisement

Ai akuzohet për armëmbajtje pa leje. Gjatë kontrollit në banesën e tij, policia gjeti një kallashnikov, pushkë dhe municione të tjera.

41-vjeçari rezulton i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale, si dhe për dhunë në familje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy