Kërcënuan familjen e 34-vjeçarit për t’iu marrë pasurinë, arrestohen dy persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kërcënuan familjen e 34-vjeçarit për t’iu marrë pasurinë, arrestohen dy persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona të cilët kanë kanosur një familje. Në bashkëpunim me njëri-tjetrin dy të arrestuarit kanosën familjen e një 34-vjeçari.

 

Sipas njoftimit të policisë, Mario Lika dhe Blenard Ahmetaj kanë shantazhuar dhe kërcënuar për jetën anëtarët e një familjeje me qëllim që këta të fundit të iu jepnin shumëm e kërkuar të parave.

 

Advertisement

Ata akuzohen për veprat penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, kryer në bashkëpunim, dhe “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy