Kryesia e Alibeajt nxjerr emrin/ Ja kandidati për Tiranën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kryesia e Alibeajt nxjerr emrin/ Ja kandidati për Tiranën

Roland Bejko është emri që ka dalë nga Kryesia e Enkelejd Alibeajt për Bashkinë e Tiranës.

 

Bejko do të garojë në zgjedhjet vendore të 14 majit nën siglën e PD,  përballë kryebashkiakut aktual Erion Veliaj dhe Belind Këlliçit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

 

Advertisement

Mësohet se të pranishëm në mbledhje janë Enkelejd Alibeaj, GazmentBardhi, Taulant Zeneli, Indrit Sefa, Endrit Hasa, Dhurata Çupi, Jonila Godole (online), Agron Kapllanaj, juela Hamati, Ori Nebiaj, Jorida Tabaku (online), Fitim Zekthi, Gazment Koduzi, Orjola Pampuri, Kreshnik Çollaku, Xhemal Gjunkshi, Taulanta Jupi dh Flamur Hoxha.

 

Mesnata e të hënës është afati i fundit i dorëzimit të kandidatëve për kryetar bashkie dhe këshillat bashkiakë,  ndërsa Alibeaj ende nuk ka zyrtarizuar emrat në disa prej bashkive.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy