PD bëhet “lëmsh”/ Vetëm 19 deputetë i përgjigjen thirrjes së Alibeajt për të diskutuar emrin e Presidentit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PD bëhet “lëmsh”/ Vetëm 19 deputetë i përgjigjen thirrjes së Alibeajt për të diskutuar emrin e Presidentit

Enkelejd Alibeaj mblodhi këtë të hënë një pjesë të grupit parlamentar për tu konsultuar në lidhje me procesin e konsultimeve me mazhorancën në lidhje me zgjedhjen e Presidentit të ri.
Mirëpo thirrjes së alibeajt nuk i janë përgjigjur më shumë se 19 deputetë.

PD është e përcarë sa I takon të drejtës se kush duhet të negocioje me Ramën në lidhje me emrin e Presidentit të ri.

Komisioni i Rithemelimit pretendon se Alibeaj është shkarkuar dhe nuk mund të mbajë funksionin e kreut të grupit parlamentar, ndërsa një pjesë tjetër po qëndrojnë asnjëanes.

Advertisement

Pjesmarrës në mbledhjen e grupit parlamentar:

Kreshnik Collaku
Zheni Gjergji
Arbi Agalliu
Bledjon Nallbati
Dash Sula
Dhurata Cupi
Saimir Korreshi
Eralda Tase Bano
Gazment Bardhi
Merita Bakiu
Ferdinand Xhaferri
Kastriot Piroli
Ilda Dhori
Lefter Geshtenja
Lindita Metaliaj
Flamur Hoxha
Saladin Jakupllari
Emilia Koliqi
Oriola Pampuri

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy