“Kushtetuesja” përfundon shqyrtimin për çështjen e Teatrit, tërhiqet trupa gjykuese

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Kushtetuesja” përfundon shqyrtimin për çështjen e Teatrit, tërhiqet trupa gjykuese

Gjykata Kushtetuese është tërhequr për të marrë vendim përfundimtar për çështjen e Teatrit Kombëtar.

 

Vendimi do të shpallet një ditë tjetër, të papërcaktuar ende.

 

Advertisement

Presidenti Ilir Meta dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë kërkuar shfuqizimin e kalimit të pronësisë së Teatrit nga Ministria e Kulturës tek Bashkia Tiranë dhe shfuqizim të procedurës së kontratës për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy