“Le të shkojë në Eurovizion për Kosovën/ Alban Ramosaj i irrituar me Agim Doçin: Kurseje rakinë…

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Le të shkojë në Eurovizion për Kosovën/ Alban Ramosaj i irrituar me Agim Doçin: Kurseje rakinë…

Çështja e Eurovizionit u bë temë debati ditën e djeshme në studion e Vizionit të pasdites në Vizon Plus.

Agim Doçi , një ndër antarët e jurisë në përzgjedhjen e këngës perfaqësuese tha se Alban Ramosaj, nuk mund të përfaqësonte Shqipërinë në Eurovizion .

Advertisement

“Kur më thoshte njeri pse nuk ja dhatë Ramosajt. Ramosaj si shqiptar i Kosoves le të konkurojë në Eurovizion për Republikën e Kosovës. Europa tallet edhe me Kosovën edhe me ne, sepse une nuk mund të coj një këngë që ishte parodi për estradën e Tiranës si ekipi i 5 vetave norvegjez, jepi ujkut një banane. Këto të Kosovës kanë përfituar nga një komision hallexhinjsh që jua pranon këngët” u shpreh ai.

Ndërkohë ka ardhur edhe reagimi i këngëtarit Alban Ramososja i cili fillimisht komentoi në faqen e Instagramit të Vizion Plus teksa kërkoi vetëm pak minuta kohë tju përgjigjur Doçit.

Advertisement

Ramosaj, përmes një postimi në Instastory shkruan se ai është shumë më shumë shqiptar se Doçi ndërsa i kujton se ka qenë një kosovare ajo që ka arritur rezultatin më të kartë në Eurovision, Rona Nishliu.

Ndërkohë mes rreshtash, Ramosaj i kërkon Doçit të lërë rakinë në daljet televizive dhe të thotë gjera më të menëura herës tjetër.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy