Lëndë narkotike dhe shkopinj besbolli në automjet, arrestohen dy të rinj në Kavajë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lëndë narkotike dhe shkopinj besbolli në automjet, arrestohen dy të rinj në Kavajë

Policia e Kavajës ka vënë në pranga dy të rinj, 20 dhe 22 vjeç, pasi shpërndanin lëndë narkotike në zona të ndryshme të qytetit. Gjatë kontrollit në automjetin me të cilin ata udhëtonin, blutë e Kavajës gjetën disa doza kanabis, si dhe dy shkopinj bejsbolli.

 

Policia njofton se ka sekuestruar armët e ftohta e kanabisin, së bashku me automjetin.

 

Advertisement

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy