Lidhja e Ramës me ish-agjentin e FBI/ 43 deputetë të PD firmosin kërkesën për Komision Hetimor Parlamentar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lidhja e Ramës me ish-agjentin e FBI/ 43 deputetë të PD firmosin kërkesën për Komision Hetimor Parlamentar

43 deputetë të Partisë Demokratike kanë firmosur për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për lidhjet e kryeministrit Rama me ish –agjentin e FBI, McGonigal.

 

Minimimumi I mundshëm I numrit të deputeteve që mund të kërkojnë ngritjen e një komisioni parlamentar është 35.

 

Advertisement

Deputetet demokrate përmes kësaj kërkese për ngritjen e nje komisioni hetimor parlamentar duhet të verifikojne lidhjet e ish-drejtuesit të FBI me Edi Ramën dhe përfaqësues të tjerë të institucioneve publike shqiptare,verifikimin e bizneseve që ai ka pasur në Shqiperi dhe të dyshimeve se mund të jetë favorizuar nga segmente shteterore, si dhe verifikimin e dyshimeve se McGonigal mund të ketë lobuar për të dëmtuar opozitën shqiptare.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy