Lista e pagave/ Meta: “Skandal i përsëritur”, PD kërkon dorëheqjen e Ramës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lista e pagave/ Meta: “Skandal i përsëritur”, PD kërkon dorëheqjen e Ramës

Presidenti Meta ka reaguar per publikimin e listes se pagave te 637,138 qytetarëve shqiptare, duke vene ne dukje se ky eshte një rast paligjshmërie i përsëritur, pas skandalit të patronazhistëve.

Ne nje deklarate per mediat kryetari I shtetit ka deklaruar se te dhenat personale mbrohen me ligj duke I bere thirrje agjensive ligjzbatuese  të nisin hetimetdhe te vene  para përgjegjësisë autorët.

Advertisement

Me I ashper ka qene reagimi I partise demokratike e cila ka bere pergjegjes kryeministrin Rama dhe ka kerkuar doreheqjen e tij. PD ka vene ne dukje se lista e pagave I perket muajit janar te ketij viti, pak jave para zgjedhjeve dhe eshte perdorur nga PS per qellime elektorale.

ENKELEJD ALIBEAJ

NENKRYETAR I PD

Advertisement

 

“Sot paga dhe të dhënat sensitive të mbi 630 mijë qytetarëve janë në Pazar për shkak të një shteti të rënë në duart e militantëve partiakë, që Edi Rama i përdor për pushtetin e tij personal. Sot çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë duhet t’i kërkojë Edi Ramës të japë dorëheqjen. Edi Rama sot duhet të japë Dorëheqjen!”

 

PD i ka bere thirrje sistemit te drejtesise te veproje pa humbur kohe ndaj autoreve te ketij skandali.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy