“Lufta” për logon dhe vulën e PD/ Shtyhet seanca gjyqësore në Apel

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shtyhet seanca e planifikuar në Apel kundër vendimit që nuk regjistroi të dyja kuvendet kombetare të pd në një verdikt të vetëm.

 

Të pranishëm në sallë ishin gjyqtarja Irida Kacerja dhe Genti Shala, por mungesa e gjyqtares Emona Muçi është bërë shkak për shtyrjen pasi ajo nuk mund të ishte e pranishme për arsye shëndetësore.

 

Advertisement

Ndërkohë as avokati i PD, Indrit Sefa nuk ishte i pranishëm, por u zëvendësua nga Rezart Kupthi.

 

Seanca e radhës u vendos për në datën 20 dhjetor, ora 09:30.

 

Advertisement

NJOFTIMI

Ne vijim te komunikimeve mbi veprimtarine e Gjykates se Apelit Tirane, ju njoftojme se:

Sot me date 06.12.2022, ora 09:30, ishte caktuar seanca gjyqesore e ceshtjes civile  me pale Partia Demokratike e Shqiperise.

Trupi gjykues qe e shqyrton ceshtjen perbehet nga gjyqtaret: Irida Kacerja (relatore), Genti Shala dhe Emona Muçi.

Advertisement

Seanca e sotme nuk u zhvillua pasi nje nga anetaret konkretisht Gjyqtare Emona Muci per arsye shendetesore nuk eshte e pranishme. Seanca e rradhes u caktua me date 20.12.2022 ora 09:30.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy