Manastirliu: Materniteti i ri i Beratit, gati brenda vitit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se materniteti i ri i Beratit do të jetë gati brenda vitit. Gjatë një inspektimi të punimeve, ajo kërkoi që të përshpejtohen ritmet e punës.

“Ka ecur mirë, por duhet të ecim më shpejt, që të jetë më sa më shpejt, brenda vitit”, tha Manastirliu. 

Advertisement

Ministrja shtoi se ky maternitet do të ofrojë shërbim të dedikuar për nënat dhe fëmijët afër vendbanimit dhe se hapësira dhe organizimi do të jenë sipas standarteve më të mira.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy