Mark Marku u dorëhoq/ Basha: Jerm antiopozitar, duan të godasin PD-në

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mark Marku u dorëhoq/ Basha: Jerm antiopozitar, duan të godasin PD-në

Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, kreu i partisë, Lulzim Basha dha një përgjigje edhe për kritikët. Sipas tij, këta emra duan vetëm të godasin PD-në dhe nuk sjellin asnjë të mirë për vendin.

“Mos lejoni që jermi antiopozitar që ka për qëllim goditjen e Partisë Demokratike si të vetmen shpresë për njerëzit e këtij vendi, të jetë më i fortë se bindja e secilit prej nesh se modeli që kemi zgjedhur, autoriteti moral që kemi fituar, nuk buron nga muskujt e krimit, nga paratë e koncesioneve apo nga shkrirja e partisë me shtetin.”

Advertisement

Kjo deklaratë e Bashës vjen vetëm pak ditë pasi Mark Marku dha dorëheqjen nga mandati i deputetit dhe nuk kurseu sulmet për të dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy