Mbi 5 orë debate/ Miratohet në Komisionin e Ligjeve projektligji për Portin e Durrësit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbi 5 orë debate/ Miratohet në Komisionin e Ligjeve projektligji për Portin e Durrësit

Është miratuar mbrëmjen e sotme Projektligji për Portin e Durrësit në Komisionin e Ligjeve.

Për mbi 5 orë, seanca në komision u shoqërua me debate të ashpra mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe atyre të opozitës.

Advertisement

Teksa Klotilda Bushka u shpreh se do të kalojë për votim projektligjin, ka ndërhyrë Gazment Bardhi duke i “flakur” tej mikrofonin.

Bushka: Unë nuk e vazhdoj më diskutimin do të kaloj në votim sepse ju kolegë nuk keni respekt. Kur ju flisni ne ju respektojmë. Kalojmë në votim. Të numërojë votat sekretaria.

Advertisement

Debati:

Bushka: Nuk ka më diskutime kalojmë në votim se ju kolegë nuk keni respekt.

Advertisement

Bardhi: Gjejeni në marrëveshje ku investon ai

Bushka: Më gjeni një rresht ku tokën e japim në pronës. E keni lexuar kontratën. Sot gjithë ditën treguam se ajo që thoni ju për zhvillimin  e procedurës së përshpejtuar është e drejtë dhe sot i dhamë 8 orë kohë për ta sqaruar. dhe unë nuk e kuptoj, ju qofshi që nuk gjetët asnjë defekt tek kontrata.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy