Mbolli kanabis në pronën e vet, pranga 39-vjeçarit mallakastriot

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbolli kanabis në pronën e vet, pranga 39-vjeçarit mallakastriot

Arrestohet nje shtetas gjate operacionit policor antikanabis te koduar “Mollaj” ne Mallakaster.

Ne pranga perfundoi Hair Kalemaj 39 vjeç, banues në Mollaj, Mallakastër, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

Në oborrin e banesës së 39-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën të kultivuara bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

Advertisement

Gjatë kontrollit të imtësishëm edhe në banesën e të arrestuarit, u gjetën dhe u sekuestruan 2 armë gjahu .

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy