Megaoperacioni “Rrjeti”/ Gjykata e Elbasanit lë në burg 35 persona, 7 të tjerë me arrest shtëpie

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Megaoperacioni “Rrjeti”/ Gjykata e Elbasanit lë në burg 35 persona, 7 të tjerë me arrest shtëpie

35 personat e ndaluar në kuadër të operacionit “Rrjeti” janë lënë në masën e sigurisë arrest me burg.

 

Në një seancë që ka nisur që prej mëngjesit të kësaj të diele dhe ka përfunduar pas orës 17:00, gjykata dha edhe 7 masa me arrest shtëpie dhe 3 detyrim paraqitje.

 

Advertisement

Një pjesë e kundërshtuan nga avokatët mbrojtës masën e dhënë nga gjykata, por prokurori u shpreh se të gjitha provat janë mbeshtur mbi fakte që nga përgjimet, dhe filmime, si dhe te inflitruar nga policia.

 

45 personat u arrestuan tre ditë më parë, të cilët u kapën nga përgjimet që trafikonin lëndë narkotike.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy