Meloni nesër në Shqipëri, zbardhet axhenda, nga inspektimi i kampeve në Gjadër, tek konferenca me Ramën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Meloni nesër në Shqipëri, zbardhet axhenda, nga inspektimi i kampeve në Gjadër, tek konferenca me Ramën

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni do të zhvillojë ditën e nesërme një vizitë zyratre në Gjadër.

Gjatë vizitës së saj, Meloni do të inspektojë nga afër ngritje e kampeve që do të presin 3 mijë refugjatë që vijnë nga Lindja e Mesme drejt Italisë.

Meloni do të mbërrijë në Gjadër në orën 11:15, ndërsa në orën 12:00 do të ketë një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama.

Ditën e nesërme (Datë 05 Maj), Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni do të zhvilloj një vizitë zyrtare në Shqipëri në zonën e Gjadërit, Lezhë.

Advertisement

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni do të vizitojnë zonën e Gjadërit që mbulon protokolli i bashkëpunimit Itali-Shqipëri për çështjet e migracionit në orën 11:15.

 Në orën 12:00 Rama-Meloni do të zhvillojnë konferencë për shtyp”, thuhet në njoftimin për shtyp të Kryeministrisë./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy