Meta dekreton katër gjyqtarë/ Ja emrat që shkojnë në Gjykatën e Lartë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti Meta dekretoi sot 4 emrat e rinj që do t’i bashkohen Gjykatës së Lartë.

Sokol Binaj, Albana Boksi, Sandër Simoni dhe Klodian Kurushi janë gjyqtarët qe iu propozuan presidentit pak ditë me pare nga Keshilli i Larte Gjyqesor.

Advertisement

Anëtarët e rinj të kësaj strukture, raporton Vizion Plus, janë në fushën e të drejtës penale.

Me plotësimin e vendeve bosh, gjykata e Lartë shkon në total në 7 anëtarë nga 19 që duhet të ketë gjithsej.

Advertisement

Sander Simoni dhe Klodian Kurushi do të largohen nga gjykata e krimeve të rënda, duke krijuar aty dy vende vakante.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy