Miratimi i buxhetit për vitin 2024/ Kuvendi urdhëron mbajtjen e seancës plenare, zbardhet data dhe ora

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Miratimi i buxhetit për vitin 2024/ Kuvendi urdhëron mbajtjen e seancës plenare, zbardhet data dhe ora

Kuvendi ka urdhëruar mbajtjen e seancës plenare ditën e hënë, në datën 20, ora 10:00, ku edhe pritet që të miratohet buxheti i vitit 2024.

 

Opozita e udhëhequr nga Sali Berisha prej disa javësh po pengojnë punën në komisionet parlamentare dhe seancat plenare. Deri më tani, seancat janë zhvilluar online, ndërsa miratimi i ligjeve është bërë mes kaosit vetëm me votat e PS.

 

Advertisement

Tashmë pritet të shihet, nëse opozita do krijojë sërish kaos në Kuvend, apo do të diskutojë dhe jap vendimin e saj për buxhetin e ardhshem.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy