Përfundon mes tymit dhe kaosit seanca plenare/ Mazhoranca kalon ligjet, opozita proteston

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përfundon mes tymit dhe kaosit seanca plenare/ Mazhoranca kalon ligjet, opozita proteston

Mes tymit dhe kaosit, mazhoranca ka votuar miratimin e projektligjeve të parashikuara në rendin e ditës. Teksa opozita protestonte, deputetët socialistë dhanë ‘dritën jeshile’, duke përmbyllur punimet e seancës plenarë të kësaj të enjteje.

 

Seanca ka përfunduar sapo ligjet janë kaluar, ndërsa opozita refuzoi të votonte, në shenjë proteste. Demokratët kërkojnë që të plotësohen kërkesat e tyre për ngritjen e Komsioneve Hetimore, si një e drejtë që pretendojnë se mazhoranca po ia mohon.

 

Advertisement

Edhe kjo seancë plenare u shoqërua me përjashtime, ku këtë herë kryetarja e Kuveendit përjashtoi deputetin, Saimir Korreshi. Ky i fundit ndezi tymuese duke ‘mjegulluar’ të gjithë godinën.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy