Mjeku Prifti: Më ktheni 380 mijë eurot, i kam kursime familjare, s’kam zhvatur njeri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjeku i arrestuar Edvin Prifti ka kërkuar lirinë në gjykatën e apelit si dhe t’i kthehen shumat e parave që iu sekuestruan si prova materiale.

Shuma totale prej afro 380 mijë euro që iu gjetën në banesën dhe zyrën e Priftit, sipas tij janë kursime familjare dhe jo të zhvatura nga qytetarët.

Advertisement

Nga ana tjetër, raporton Vizion Plus, bankat e nivelit të dytë janë shprehur se shumat nuk kanë dal prej tyre.

Por bashkëshortja e mjekut ka thënë se paratë i kishte përfituar nga shitja e një prone ende te panoterizuar.

Advertisement

Kardiokirurgu u la në burg pasi prokuroria shtoi akuzën edhe për pastrim parash.

Emri i tij doli në skenë në përgjimet ndaj gjyqtares së Krujës Enkeleda Hoxha.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy