Moti i keq/ Pezullohet një pjesë e lundrimit në Vlorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Moti i keq/ Pezullohet një pjesë e lundrimit në Vlorë

Perkeqesimi i motit i ka detyruar autoritetet detare ne Vlore qe te marrin masa

Ne baze te parashikimit te kushteve hidrometeorologjike per 24oret e ardhshme ne portin e Vlores dhe jashte saj do te jene si me posht : era dhe deti ne drejtimin JUG-JUGLINDJE forca 5-6bft 10-15m/s brenda gjirit te Vlores;
dhe jashte gjirit te Vlores : era dhe deti ne drejtimin JUG-JUGLINDJE forca 6-7bft deri 8bft 15-25m/s jashte.Jane pezulluar te gjitha mjetet e vogla lundruese dhe ato te peshkimit.

Anijet pasagjere te transportit ndërkombëtar detar nuk jane pezulluar !

Permisimi i kushteve hidrometeorologjike per mjetet e vogla lundruese dhe ato te peshkimit do te jete ne daten 01.02.2021 ora 16:00.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy