Moti i keq/ Policia evakuon 2 familje që ishin izoluar nga uji në Shkodër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Moti i keq/ Policia evakuon 2 familje që ishin izoluar nga uji në Shkodër

Grupi i evakuim-shpëtimit dhe grupi alpin i FNSH Shkodër kanë evakuuar dy familje të izoluara nga uji në lagjen Ajasem.

Evakuuimi i dy familjeve është bërë me anë të mjeteve të lundrimit nga grupet e evakuim-shpëtimit.

Advertisement

Një nga banorët është dërguar në spital pasi kishte nëvojë për ndihmë mjekësore dhe më në banesën e të afërmve të tij.

Advertisement

Nisur nga situata e krijuar, të gjitha shërbimet e Policisë së Shtetit në të gjithë vendin kanë kaluar në shërbim të përforcuar dhe janë në gatishmëri për t’iu ardhur në ndhmë banorëve, në rast nevoje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy