Moti për ditën e premte, 21 maj 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për ditën e sotme vendi ynë pritet të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Era parashikohet të fryjë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1 deri 10m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare jugore pritet të fitojë shpejtësi deri në 20-25m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 3-4 ballë. Temperaturat pritet të pësojnë renie në vlerat minimale dhe rritje në vlerat maksimale nga 4 gradë deri në 27 gradë Celcius.

Rajoni i Ballkanit pritet të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të cilat pritet të jenë më të përqëndruara në pjesën lindore të tij.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy