Motorri përplas 5-vjeçaren në Dimal/ Shoferi transporton të miturën në spital, vetëdorëzohet në polici

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Motorri përplas 5-vjeçaren në Dimal/ Shoferi transporton të miturën në spital, vetëdorëzohet në polici

Një aksident ka ndodhur në fshatin Drenovicë në bashkinë Dimal.

 

Një motorr me targa AR 333,ka goditur një vjazë 5-vjeçe,që ishte duke kaluar nga njëra anên e rrugës në tjetrën.

 

Advertisement

Pas aksidentit,drejtuesi i motorrit që është edhe komshi me familjen e vjazës që aksidentoi,e ka transportuar fëmijën në Spitalin e Beratit me një makinë të rastit.Vajza me inicialet A.D,ndodhet tashmë nën kujdesin e mjekëve,jashtë rrezikut për jetën.

 

Drejtuesi i motorrit Nuri Daja është vetëdorëzuar në polici,ku edhe po pyeten në lidhje me aksidentin.

 

Advertisement

Burimet policore bëjnë me dije se motomjeti nuk ka qënë me shpejetësi dhe nga testi i alkoolit ka rezultuar se drejtuesi i mjetit nuk kishte konsumuar pije alkoolike.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy