Namik Dokle ndan situatën e pazakontë me gruan që priste rezultatin e testit: Çfarë t’u thuash njerëzve të tillë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish deputeti i Partisë Socialiste Namik Dokle në Facebook, ka treguar një rast që i ka ndodhur personalisht gjatë kohës që po bënte pazar.

Dokle tregon se ndërkohë që ishte duke bërë pazar në një dyqan, një zonjë i dha telefonin një blerësi t’i lexonte një mesazh pasi kishte probleme me shikimin.

Mesazhi ishte konfirmimi pozitiv i testit të COVID-19, që i përkiste zonjës në fjalë.

Postimi i plotë 

Advertisement

Çfarë t’u thuash njerëzve të tillë? 

Shkon tjetri te bleje ca fruta dhe perime. Gjen aty edhe bleres te tjere.

Njeres prej tyre i tringellin celulari. Ajo ia jep bleresit qe ka me afer dhe
i thote: Me erdhi nje mesazh, ma lexo se nuk e shoh mire, – dhe ia leshon
celularin ne dore. Dhe ai lexon: Ne baze te analizes qe keni bere , rezultoni
pozitiv me covid-19!

Cfare t’u thuash njerezve te tille?!

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy