Në bulevard me kallashnikov në dorë dhe gati për vrasje, si e parandaloi policia e Elbasanit krimin e rëndë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Në bulevard me kallashnikov në dorë dhe gati për vrasje, si e parandaloi policia e Elbasanit krimin e rëndë

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar ditën e djeshme nga policia e Elbasanit.

 

Patrullat e policisë kanë pikasur një person në bulevardin kryesor të qytetit duke lëvizur me armë zjarri tip kallashnikov. Sapo i janë afruar personit ky i fundit ka hedhur armën dhe është larguar .

 

Advertisement

Nga hetimet paraprake rezulton se personi i identifikuar tashmë nga policia është më precedent të mëparshëm kriminal dhe paraprakisht konfirmohet se ai do të kryente një krim.

 

Hetimet e deritanishme kanë bërë që policia të ketë pista edhe mbi “shënjestrën” e personit.

 

Advertisement

Aktualisht ai është shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tij.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy