Nesër protesta e thirrur nga Berisha/ Policia publikon planin e masave, ja akset rrugore që do bllokohen

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nesër protesta e thirrur nga Berisha/ Policia publikon planin e masave, ja akset rrugore që do bllokohen

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për mbarëvajtjen e protestës është është thirrur nga kreu i PD Sali Berisha.

 

Tubimi do të nisë në orën 12:00 në bulevardin Dëshmorët e Kombit.

 

Advertisement

Në kuadër të kësaj, policia njofton qytetarët se duke filluar nga ora 06:00 e datës 03.03.2023, nuk do të lejohet parkimi i automjeteve, në rrugët e poshtëshënuara:

 

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

 

Advertisement

Gjithashtu, në këto rrugë, do të bllokohet qarkullimi i automjeteve, nga ora 10:00 e datës 03.03.2023 deri në përfundim të tubimit.

 

Policia kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të shmangin lëvizjen me automjete, në këto akse rrugore dhe të përdorin rrugë alternative, për të mos penguar lëvizjen e lirë të pjesëmarrësve në tubim.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy