Nis mbledhja e dy qeverive/ Kovaçevski: Anëtarësimi në BE, objektiv i përbashkët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nis mbledhja e dy qeverive/ Kovaçevski: Anëtarësimi në BE, objektiv i përbashkët

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski kanë dalë në një konferencë për media.

 

Dy kryeministrat kanë komunikuar nënshkrimin e marrëveshjeve mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

 

Advertisement

Gjatë fjalës së tij kryeministri Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski tha se marrëdhëniet mes vendeve nuk kanë qenë asnjëherë më të mira.

 

“Marrëdhëniet bilaterale mes Shqipërisë dhe RMV nuk kanë qenë asnjëherë më të mira dhe mund të themi se janë më të suksesshëm. Ju treguan një bashkëpunim të vërtetë në rrugën europiane dhe ne kemi qëllim të njëjtë, anëtarësimin në BE dhe ne treguam se shohim vlerën e bashkëpunimit. RMV dhe Shqipëria janë shembull për të treguar se si ndërtohen marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë”, ka thënë ai.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy