Olta Xhaçka takim me homologun ukrainas: Angazhimi i Shqipërisë i palëkundur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Olta Xhaçka takim me homologun ukrainas: Angazhimi i Shqipërisë i palëkundur

Olta Xhaçka ka zhvilluar takim me Ministrin e Punëve të Jashtme Të Ukrainës, Dmytro Kuleba.

Gjatë takimit ministrja Xhaçka i ka shprehur homologut mbështetjen dhe angazhimin e palëkundur të Shqipërisë për Ukrainën.

Advertisement

Të dy ministrat kanë ndarë të njëjtin mendim për vendet e tyre për sa i përket perspektivës Evropiane.

Diskutim i sinqertë me Ministrin e Punëve të Jashtëme të Ukrainës, Dmytro Kuleba. Ndamë të njëjtin mendim se si Ballkani Perëndimor ashtu edhe Ukraina meriton një perspektivë të qartë Evropiane.

Advertisement

E sigurova për angazhimin e palëkundur të Shqipërisë 🇦🇱 për Ukrainën.Do të bëjmë gjithçka që mundemi në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të izoluar Rusinë dhe të ndihmojmë në ndalimin e luftës. 🇦🇱🤝🇺🇦 –shkruan Ministrja Xhaçka në Twitter.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy