Operacioni antidrogë/ Kanabisi me llampa vinte nga Kanadaja, shitej më shtrenjtë se dozat e tjera

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Operacioni antidrogë/ Kanabisi me llampa vinte nga Kanadaja, shitej më shtrenjtë se dozat e tjera

Kanabisi me llampa që vinte nga Kanadaja, është i fortë si drogë dhe sipas burimeve shitej më shtrenjtë se dozat e kanabisit.

 

Mësohet se një prej personave të arrestuar disa javë më parë në Tiranë, Genis Mustafa, është pjesë e këtyre grupeve të goditura sot në kryeqytet.
Për Mustafën, pak javë më parë Gjykata e Tiranës caktoi 45 ditë burg, pasi ai pretendonte se nuk e dinte çfarë kishte pako në makinë dhe se atë ia kishte dhënë një tjetër person.

 

Advertisement

Mustafa u arrestua bashkë me dy personat e tjerë nga Shijaku Andrea Dema dhe Robert Domi, për të cilët u caktua burg 30 ditë. Tre të rinjtë, më 2 shtator u shfaqën të qeshur në gjykatë para se t’u jepej masa e sigurisë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy