Operacioni antidrogë në Elbasan/ Në pranga një efektiv policie, 7 të arrestuar dhe 5 në kërkim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Operacioni antidrogë në Elbasan/ Në pranga një efektiv policie, 7 të arrestuar dhe 5 në kërkim

Mes të arrestuarve nga hetimet e operacionet antidrogë, të zhvilluar në disa qytete të vendit, është edhe efektivi i policisë, Saimir Hysa. Ky i fundit akuzohet për shpërdorim detyre dhe përkrahje të autorit të krimit.

 

Të paktën 7 persona të arrestuar dhe 5 persona janë shpallur në kërkim nga blutë e Elbasani.

 

Advertisement

Në pranga kanë rënë Glidi Ballolli, Frencesk Braho, Evis Duzha, Rapi Malaj, Saimir Rexhepi e Stiven Faqolli.

 

Të ndaluarit janë nën akuzë për drogë, armë pa leje e trafik lende narkotike. Policia ka sekuestruar doza të shumta lënde narkotike kanabis, tre armë zjarri, armë të ftohte dhe peshore.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy