Operacioni antidrogë/ Policia: Sekuestruam 28 kg kanabis pranë velierës së djegur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Operacioni antidrogë/ Policia: Sekuestruam 28 kg kanabis pranë velierës së djegur

Policia e Shtetit në një deklaratë për mediat ka dhënë detaje mbi mega operacionin e një ditë më parë në bashkëpunim me Guardia di Finanza italiane dhe Dea-n amerikane, ku u godit  një grup kriminal me bazë në Fushë-Kuqe që merrej me trafikimin e drogës.

 

Policia njofton se ka sekuestruar 28 kg kanabis si dhe 45 mijë euro dhe 2.5 mln lekë.

 

Advertisement

Zëvendës drejtori i Përgjithshëm i policisë së Shtetit, Sokol Bizhga thekson se sasia e lëndës narkotike është gjetur pranë vendit ku është djegur veliera që vinte nga Mali i Zi.

 

Gjatë operacionit janë shoqëruar dhjetë persona, të cilët shkëmbenin kanabis me heroinë dhe kokainë.

 

Advertisement

Po ashtu, mësohet se janë bllokuar katër gomone, me të cilat dyshohet se kryhej transporti i drogës.

 

Në momentin që kanë pikasur policinë, të akuzuarit për trafik droge i vunë flakën velierës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy