Paralajmëron Berisha: Do zbulohen gjëra të pabesueshme për Bashën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Paralajmëron Berisha: Do zbulohen gjëra të pabesueshme për Bashën

Gjatë fjalës së tij para grave dhe vajzave demokrate, ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me kreun e PD, Lulzim Basha.

Ai theksoi se do të mësohen gjëra të pabesueshme për Bashën ndërsa tha se nuk do e pranonte kurrë për herë të tretë në krye të PD.

Advertisement

“ Nuk do gjeni kurrë non grata një person 3 javë pasi partia e tij humb zgjedhjet. Unë betejën e kam vetëm, edhe e dini se i thashë atij: Ndihma e Zotit, pena ime I thashë o Lul, por kur ky I pabesë dhe pa dinjitet mori kthesë por ju garantoj se do mësoni gjëra të pabesueshme për të.

Të gjitha gafat e tij thoshte mi ka imponuar Berisha, por burime amerikane dhe zyrtare më informonin I thoshte ambasadores hajde bisedojmë jashtë se më ka futur Berisha regjistrues. Unë atë sdo e pranoja kurrë për herë të tretë në krye të PD dhe ne të kthehemi në ministri të Edi Ramës”, u shpreh Berisha,

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy