Parashikimi i motit/ E premte, 18 nëntor

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Parashikimi i motit/ E premte, 18 nëntor

Moti për sot parashikohet fillimisht me vranësira mesatare dhe kthjellime. Në mesditë e më tej do të ketë një dendësim të vranësirave.

 Në pjesën e parë të ditës reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave. Nga orët e mesditës deri ato të pasdites vonë në veriperëndim, qendër dhe jugperëndim reshje shiu me intensitet mesatar dhe të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike. Më tej marrin karakter lokal.

Advertisement

Era, do të fryjë nga jugperëndimi dhe juglindja mesatare dhe hera herës e vrullshme. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë. Temperaturat parashikohen:

në zona malore 8 deri 15°C

në zona e ulëta 10 deri 21°C në zona bregdetare 13 deri 22°C

Ju urojmë një ditë të mbarë!

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy